Referenčné projekty

Rekonštrukcie

Bytový dom v Dolnom Smokovci

V rekonštrukcii Ako investičný projekt a priestor pre technické zázemie prerábame náš objekt v Dolnom Smokovci. Nadstavbou obytného domu a montážou novej krytiny sme vylepšili objekt a zvýšili jeho hodnotu.
Rodinné domy

Rodinný dom v Záhorskej Bystrici

2015 Od roku 2014 realizujeme pre investora výstavbu vedľa seba stojacích rodinných domov. Objekty rodinných domov sú osadené v miernom svahu na konci mestskej časti Záhorská Bystrica.
Obchody, služby a iné

Chaty vo Veľkej Lomnici

2015 Na prelome rokov 2014 a 2015 sme realizovali výstavbu vzorových rekreačných objektov v blízkosti golfového ihriska Black Stork vo Veľkej Lomnici.
Rekonštrukcie

Vila Marína

2014

V roku 2014 sme zrekonštruovali národnú kultúrnú pamiatku, evidovanú v Ústrednom zozname pamiatkového fondu. V registri nehnuteľných národných kultúrnych pamiatok je vila evidovaná pod názvom Dom liečebný Marína, Vysoké Tatry – Štrbské Pleso.

Vila bola postavená v roku 1892 ako nájomné letovisko „ Villa Tivoli“. Po vzniku Československej republiky bola premenovaná na „ Vila Marína“. V priestoroch vily žila a tvorila národná umelkyňa Maša Haľamová.

Rekonštrukcia objektu bola po technickej stránke veľmi náročná. Počas výkopových prác boli zistené zlé základové podmienky, ktoré bolo potrebné bezodkladne vyriešiť. Pristúpilo sa k takmer kompletnej obmene základových múrov.

Objekt je dvojpodlažná stavba so zmiešanou konštrukciou, dispozične navrhnutá ako trojhviezdičkový apartmánový dom s piatimi apartmánmi so zachovaním kultúrnohistorickej hodnoty objektu.

Architektonický návrh sa snažil obnoviť historické, urbanistické a remeselné súčasti, prvky a detaily exteriéru. Pri našej práci sme dbali na to, aby sme Vile Maríne vrátili romantický charakter a pôvodný výzor z čias jej vzniku.

Rodinné domy

Rodinný dom v Kostolnej pri Dunaji

2014 Výstavba rodinného domu bungalového typu, z tehloblokov murovaných na lepiacu maltu, s klasickou skladbou strešného plášťa.
Lanové dráhy

Kompresorová stanica

2014 V roku 2014 sme realizovali výstavbu kompresorovej stanice v obci Štrbské Pleso.
Lanové dráhy

Výmena motora

2014 V roku 2014 sme realizovali výmenu motora pre sedačkovú lanovú dráhu.
Obchody, služby a iné

Kotolňa v Poprade

2014 V roku 2014 sme meste Poprad realizovali obnovu objektu kotolne.
Obchody, služby a iné

Predajňa v Starom Smokovci

2014 V roku 2014 sme realizovali stavebné práce na objekte predajne v Starom Smokovci.
Obchody, služby a iné

Bezpečnostný múr v Poprade

2014 V roku 2014 sme vybudovali bezpečnostný múr v meste Poprad.
Obchody, služby a iné

Futbalové ihrisko v Dolnom Smokovci

2014 V roku 2014 sme realizovali výstavbu futbalového ihriska v Dolnom Smokovci.
Obchody, služby a iné

Areál Mirad v Poprade

2014 V roku 2014 sme realizovali výstavbu areálu Mirad v meste Poprad.
Obchody, služby a iné

Multifunkčné ihrisko

2014 V roku 2014 sme realizovali výstavbu multifunkčného ihriska v Dolnom Smokovci.
Lanové dráhy

Lanová dráha Lúčky - Vyhliadka

2013

V roku 2013 sme realizovali stavbu osobnej visutej jednolanovej dráhy obežného systému s odpojiteľným uchytením šesťmiestnych sedačiek s bublinami v prevýšení medzi údolnou a vrcholovou stanicou 343,5 m a celkovou šikmou dĺžkou 1877,81m. Lanovka dokáže za hodinu pri plnom vyťažení prepraviť až 2440 osôb.

K samostatnej lanovke patria aj ďalšie objekty a to objekt garáží ktorá sa používa na uskladnenie sedačiek počas nečinnosti a na ich opravu a údržbu. Objekt je zrealizovaný ako hala vsadená do terénu. Hala je montovaná z oceľových profilov opláštená panelmi. Od svahu je objekt chránený železobetónovou stenou. Objekt garáží ratrakov je kompletne zo železobetónu. Nachádza sa niekoľko metrov od nástupu na lanovú dráhu, avšak celý objekt je umiestnený pod zemou.

Obchody, služby a iné

Chata

2013 V roku 2013 sme v Lopušnej Doline realizovali výstavbu chaty .
Rodinné domy

Rodinný dom vo Veľkom Slavkove

2013 Ukončenie realizácie rodinného domu v novej štvrti Veľkého Slavkova. Odovzadný objekt vrátane dvoch podobjektov. Objekt bol zrealizovaný mokrými procesmi.
Rodinné domy

Rodinný dom vo Veľkom Slavkove

2013 Počas roka 2013 sme zrealizovali výstavbu podkrovného rodinného domu so zložitým strešným plášťom. Objekt je vybavený polo inteligentnou elektroinštaláciou.
Obchody, služby a iné

Hotel

2013 V roku 2013 sme v obci Lučivná renovovali objekt hotela.
Rekonštrukcie

Rodinný dom Betlanovce

2013 Počas dvoch rokov dôkladnej a technicky náročnej rekonštrukcie rodinného domu a samostatnej garáže sme odovzdali investorovi objekt s pocitom dobre vykonanej práce.
Obchody, služby a iné

Oporný múr

2012 V roku 2012 sme vybudovali v Tatranskej Lomnici oporný múr.
Obchody, služby a iné

Predajňa športových potrieb

2012 V roku 2012 sme realizovali výstavbu predajne športových potrieb v Tatranskej Lomnici.
Rekonštrukcie

Rodinný dom vo Veľkej Lomnici

2012 Počas 6 mesačnej rekonštrukcie starého nemeckého domu v obci Veľká Lomnica nás v dobrom slova zmysle prekvapil stav a spracovanie niektorých staticky namáhaných konštrukcií.
Rodinné domy

Rodinný dom v Poprade

2011 Ukončenie výstavby rodinného domu zateplením vonkajších stien fasády systémom Extherm.
Lanové dráhy

Lanová dráha na Bukovú horu

2011

Sedačková lanová dráha na Bukovú horu je dopravné zariadenie, ktoré slúži na prepravu osôb najmä v zimnom období. Je špecifická svojou veľkosťou, kde sa na jednej sedačke vie odviezť až 8 osôb. Šikmá dĺžka lanovej dráhy je 683 m. Prevýšenie medzi údolnou a vrcholovou stanicou je 134m.

Výstavbu dopravného zariadenia zhoršovali geologické podmienky pod jednotlivými stĺpmi lanovej dráhy, keďže Buková hora je z väčšej časti tvorená z tzv. tekutých pieskov. V priestore zjazdovky sa nachádzalo veľa malých vyvierajúcich prameňov ktoré bolo potrebné zregulovať.

Stavbu sme úspešne dokončili v termíne do decembra 2011 a tak už v nadchádzajúcej zimnej sezóne 2011/2012 si mohli lyžiari vychutnať jazdu na novej umelo zasnežovanej zjazdovke.

Bytové domy

Bytový dom Acionyx

2010 Počas štrnástich mesiacov sme zrealizovali kompletnú výstavbu pätnástich apartmánových bytov s kompletným zázemím v blízkosti golfového areálu Black Stork vo Veľkej Lomnici.
Bytové domy

Bytový dom Slovenka, časť A

2010 Výstavbou apartmánových bytov sme prispeli ku skrášleniu vstupu do chatovej oblasti v obci Štôla. Náhrada objektu za starý penzión bol z dielne Ing. Arch. Repku.
Rekonštrukcie

Rodinný dom v Kežmarku

2009 Zrealizovali sme zateplenie rodinného domu, ktoré majiteľovi značne pomohlo pri úspore nákladov za kúrenie. Podarilo sa nám takisto vďaka zatepleniu odstrániť problémy s tvorbou plesní.
Rodinné domy

Rodinný dom v Potônskej Lúke

2009 Zrealizovanie hrubej stavby rodinného domu, so špeciálnou strešnou krytinou. Na zastrešenie tzv. maďarskej kúrie bola použitá prírodná rákos - trstina.
Bytové domy

Bytový dom Slovenka, časť C

2008 Pred zimnou sezónou sme ukončili výstavbu apartmánových bytov v obci Štôla.
Bytové domy

Bytový dom Pemzak

2007 Počas rokov 2005-2007 sme prerábali slobodárku prislúchajúcu k hotelu Royal Palace na nové bytové jednotky. Vybúraním jestvujúcej kinosály vznikli garážové státia a nové bytové jednotky.
Rekonštrukcie

Rodinný dom v Kostolnej pri Dunaji

2007 Kompletná rekonštrukcia rodinného domu v Kostolnej pri Dunaji priniesla investorovi upravené a krásne nové priestory.
Bytové domy

Bytový dom správy TANAP-u

2006 Rekonštrukciou podkrovia na objekte sme zlepšili tepelno-technické vlastnosti strešného plášťa a dosiahli sme tak úsporu nákladov a nové obytné jednotky.
Rekonštrukcie

Vila Mária

2006 Počas troch mesiacov sme zrealizovali nadstavbu terasy na obytný priestor na objekte Vily Mária v podtatranskej obci Gerlachov.
Bytové domy

Bytový dom Pionier

2006 V roku 2006 sme rekonštruovali bytový dom Pionier v Starom Smokovci.
Rodinné domy

Rodinný dom v Stupave

2005 Výstavba hrubej stavby dvojposchodového rodinného domu, z tehloblokov murovaných na maltu vápenno cementovú. Suterénna časť domu je monolitická zo železobetónu.