V roku 2014 sme zrekonštruovali národnú kultúrnú pamiatku, evidovanú v Ústrednom zozname pamiatkového fondu. V registri nehnuteľných národných kultúrnych pamiatok je vila evidovaná pod názvom Dom liečebný Marína, Vysoké Tatry – Štrbské Pleso.
Vila bola postavená v roku 1892 ako nájomné letovisko „ Villa Tivoli“. Po vzniku Československej republiky bola premenovaná na „ Vila Marína“. V priestoroch vily žila a tvorila národná umelkyňa Maša Haľamová.
Rekonštrukcia objektu bola po technickej stránke veľmi náročná. Počas výkopových prác boli zistené zlé základové podmienky, ktoré bolo potrebné bezodkladne vyriešiť. Pristúpilo sa k takmer kompletnej obmene základových múrov.
Objekt je dvojpodlažná stavba so zmiešanou konštrukciou, dispozične navrhnutá ako trojhviezdičkový apartmánový dom s piatimi apartmánmi so zachovaním kultúrnohistorickej hodnoty objektu.
Architektonický návrh sa snažil obnoviť historické, urbanistické a remeselné súčasti, prvky a detaily exteriéru. Pri našej práci sme dbali na to, aby sme Vile Maríne vrátili romantický charakter a pôvodný výzor z čias jej vzniku.
V roku 2013 sme realizovali stavbu osobnej visutej jednolanovej dráhy obežného systému s odpojiteľným uchytením šesťmiestnych sedačiek s bublinami v prevýšení medzi údolnou a vrcholovou stanicou 343,5 m a celkovou šikmou dĺžkou 1877,81m. Lanovka dokáže za hodinu pri plnom vyťažení prepraviť až 2440 osôb.
K samostatnej lanovke patria aj ďalšie objekty a to objekt garáží ktorá sa používa na uskladnenie sedačiek počas nečinnosti a na ich opravu a údržbu. Objekt je zrealizovaný ako hala vsadená do terénu. Hala je montovaná z oceľových profilov opláštená panelmi. Od svahu je objekt chránený železobetónovou stenou. Objekt garáží ratrakov je kompletne zo železobetónu. Nachádza sa niekoľko metrov od nástupu na lanovú dráhu, avšak celý objekt je umiestnený pod zemou.
Sedačková lanová dráha na Bukovú horu je dopravné zariadenie, ktoré slúži na prepravu osôb najmä v zimnom období. Je špecifická svojou veľkosťou, kde sa na jednej sedačke vie odviezť až 8 osôb. Šikmá dĺžka lanovej dráhy je 683 m. Prevýšenie medzi údolnou a vrcholovou stanicou je 134m.
Výstavbu dopravného zariadenia zhoršovali geologické podmienky pod jednotlivými stĺpmi lanovej dráhy, keďže Buková hora je z väčšej časti tvorená z tzv. tekutých pieskov. V priestore zjazdovky sa nachádzalo veľa malých vyvierajúcich prameňov ktoré bolo potrebné zregulovať.
Stavbu sme úspešne dokončili v termíne do decembra 2011 a tak už v nadchádzajúcej zimnej sezóne 2011/2012 si mohli lyžiari vychutnať jazdu na novej umelo zasnežovanej zjazdovke.